تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

در اثر فعالیت بیش از حد ماهیچه ها، چین و چروک و خط و خطوطی بر روی پوست ایجاد می شود که با تزریق بوتاکس می توان آن ها را از بین برد. بوتاکس توانایی فلج کردن تمام ماهیچه های ارادی و غیر ارادی را دارد.

چنانچه برای انجام این روش جوانسازی پوست از تکنیکی درست، ماده ای استاندارد و میزان مناسبی از ماده بهره گرفته شود تاثیراتی بر روی پوست ایجاد می کند که در حد جراحی های زیبایی و لیفت صورت مطلوب و رضایت بخش خواهد بود. البته با این مزیت که تزریق بوتاکس همچون روش های جراحی دارای دوران نقاهت نبوده و بعد از انجام آن، جای زخم بر روی پوست باقی نمی ماند.

 

تزریق بوتاکس

 

بوتاکس چیست؟

بوتاکس نوع تصفیه شده سمی مهلک به نام بوتولینوم است. این سم در دوز زیاد کشنده بوده اما در مقادیر کم نه تنها خطرناک نیست که مصارف و کاربردهای زیادی نیز در زمینه های درمانی و زیبایی دارد.

با تزریق ماده بوتاکس در یک ناحیه، از انتقال سیگنال های عصبی در ناحیه مورد نظر جلوگیری شده و ماهیچه های آن ناحیه به مرور زمان از کار خواهند افتاد؛ با حرکت نکردن ماهیچه ها، خطوط و چین و چروک های موجود در پوست تا حد زیادی کاهش یافته یا به طور کامل از بین خواهند رفت.

بوتاکس چقدر ماندگاری دارد؟

میزان ماندگاری ماده بوتاکس و تاثیرات آن حدوداً 2 تا 6 ماه می باشد، بعد از این مدت زمان ماده استیل کولین به طور مجدد ترشح شده و به همین دلیل عضله شروع به حرکت و منقبض شدن می نماید.

لازم به ذکر است که بعد از هر بار تزریق بوتاکس، عمق چین و چروک ها به تدریج کمتر خواهد شد.

بوتاکس بیشتر برای چه نواحی مورد استفاده قرار گرفته و مناسب است؟

بوتاکس معمولاً برای رفع خطوط موجود در اطراف چشم ها، لب ها، خط اخم و خط خنده استفاده می شود؛ این نواحی بسیار حساس بوده و امکان بروز عارضه در آن ها وجود دارد لذا بهتر است تزریق در مقادیر کم و توسط یک فرد ماهر و مجرب صورت بگیرد.

موارد منع تزریق بوتاکس

توصیه دکتر محمد علی بلاغی این است که افرادی با شرایط ذیل از انجام این روش جوانسازی اجتناب کنند:

  • اشخاصی که دارای سابقه حساسیت به ماده بوتاکس می باشند.
  • افرادی که دارای عفونت و بیماری های التهابی فعال در ناحیه تحت تزریق هستند.
  • خانم هایی که در دوران بارداری قرار داشته یا شیرده هستند.
  • افرادی که به بیماری های عصبی و روانی ابتلا دارند.
  • اشخاصی که از داروهایی مانند داروهای قلبی استفاده می نمایند.

پاسخ

چهارده − نه =

Call Now Buttonتماس با دکتر