جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی : به بینی هایی که ساختار آن ها تشکیل شده باشد از پوست نازک و غضروف های مستحکم، استخوانی گفته می شود که به طور معمول یک قوز بر روی پل خود دارند.

علت وجود قوز بر روی بینی چیست؟

دلیل وجود برآمدگی بر روی پل بینی ممکن است عوامل زیر باشد:

 • عوامل ارثی

برآمدگی ممکن است به طور ژنتیکی و مادرزادی به ارث برسد که در این صورت با رسیدن فرد به سن بلوغ بر روی بینی ظاهر می شود.

 • عوامل محیطی

ممکن است بینی در اثر سانحه تصادف، افتادن از ارتفاع، وارد شدن ضربه در ورزش و غیره دچار شکستگی شده و به همین دلیل بر روی آن قوز ایجاد شود.

 

جراحی بینی استخوانی

 

جراحی بینی استخوانی با لیزر

استفاده از عنوان جراحی بینی استخوانی بدون عمل و عمل بینی استخوانی با لیزر از ترفند سایت ها برای جلب توجه و بازاریابی برای جراحان پلاستیک است که از ترس افراد از بیهوشی و خونریزی سو استفاده کرده و به این ترتیب سعی در جذب بیمار دارند.

باید بگوییم که لیزر نمی تواند در ساختار بینی و استخوان های آن تغییری ایجاد کند و از آن تنها برای ترمیم پوست و اصلاح آکنه های بینی بهره گرفته می شود.

عوارض جراحی بینی استخوانی

با اینکه جراحی زیبایی بینی یکی از کم ریسک ترین جراحی ها است ولی باید گفت هر جراحی که با ایجاد برش همراه بوده و تحت بیهوشی انجام شود با عوارضی شایع برای بیمار همراه است که موقتی بوده و بعد از مدتی برطرف خواهند شد.

افراد با انتخاب یک جراح مجرب و متخصص و تیم حرفه ای می توانند عوارض ناشی از عمل زیبایی بینی را به حداقل برسانند.

از جمله عوارض کوتاه مدت بعد از جراحی بینی استخوانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درد

پزشک برای رفع ایرادات موجود در ساختار بینی غضروف ها و استخوان های آن را می تراشد که همین امر موجب ایجاد احساس درد در افراد خواهد شد که کاملاً موقتی بوده و با مصرف مسکن برطرف خواهد شد.

 • ورم

از جمله شایع ترین عوارض ناشی از جراحی بینی ، تورم است که به طور معمول در خود بینی و اطراف چشم ها بروز کرده، پس از 2 هفته کاهش یافته و بعد از حدود 6 ماه تا یکسال به طور کامل فروکش می کند.

 • کبودی

کبودی از دیگر عوارض جانبی جراحی بینی است که میزان آن به شدت ایرادات بینی، وسعت تغییرات صورت گرفته و ویژگی های بدن افراد بستگی دارد.

هزینه جراحی بینی استخوانی

یکی از رایج ترین سوالاتی که افراد در رابطه با عمل بینی استخوانی می پرسند هزینه آن است، با توجه به اینکه هزینه این جراحی زیبایی به فاکتورهای زیر بستگی دارد لذا قبل از معاینه نمی توان هزینه دقیق آن را مشخص کرد.

 1. هزینه کلینیک یا بیمارستان
 2. هزینه بیهوشی
 3. هزینه داروها
 4. هزینه آزمایشات و عکسبرداری ها
 5. میزان ایرادات بینی
 6. دستمزد جراح بینی که با توجه به میزان تخصص، مهارت و تجربه او مشخص می شود.

پاسخ

11 + 20 =

Call Now Buttonتماس با دکتر