جراحی بینی باز

جراحی بینی باز چیست

جراحی بینی باز یکی از دو روش موجود برای عمل کردن بینی های استخوانی و گوشتی و برطرف کردن مشکلات موجود در آن ها می باشد که به دلیل مزایای فراوانش از محبوبیت بیشتری نسبت به جراحی بینی بسته نزد جراحان بینی برخوردار است.

 

جراحی بینی باز

 

نحوه انجام جراحی بینی به روش باز

برای انجام جراحی بینی با این روش ابتدا بیمار توسط تکنسین بیهوشی اتاق عمل تحت بیهوشی قرار گرفته، سپس جراح در ناحیه کلوملا یا همان پایه میانه بینی یک برش ایجاد نموده و پوست بینی را با ایجاد برشی در لبه داخلی پره های بینی بالا می برد. با این کار تمام ساختمان بینی اعم از پشت بینی، نوک آن، قسمت استخوانی، غضروفی و بافت نرم قابل رویت بوده و در دسترس قرار خواهد گرفت.

در رابطه با برش دادن یا ندادن پره های بینی باید بگوییم که این موضوع هیچ ارتباطی به باز یا بسته بودن روش به کار رفته نداشته و تنها به سایز پره ها و سوراخ ها بستگی دارد؛ به بیان دیگر اگر سوراخ های بینی بزرگ بوده و نیازمند اصلاح باشد پزشک کناره های بینی را برش زده و آن ها را جمع و کوچک تر خواهد کرد، در غیر اینصورت برشی در این ناحیه ایجاد نشده و سوراخ ها دست نخورده باقی خواهند ماند.

جراحی بینی باز چه مزایایی دارد؟

این روش جراحی دارای مزایای زیادی است که در ذیل به تعدادی از آن ها اشاره کرده ایم:

  • در جراحی بینی به روش باز احتمال غیرقرینگی بسیار کم می باشد؛ زیرا در این روش جراح دید مستقیمی بر ساختار بینی دارد.
  • جایگذاری گرفت های استخوانی-غضروفی و پروتزها راحت تر قابل انجام است.
  • فضای کار مناسب تر بوده، دست جراح بینی برای ایجاد تغییرات لازم بازتر بوده و قدرت مانور بیشتری خواهد داشت.
  • نتیجه به دست آمده از جراحی بینی به روش باز در بینی های بدفرم به طور معمول با رضایت بیشتری همراه می باشد.
  • روش باز اولویت اول جراحان برای جراحی بینی هایی که دارای پیچ خوردگی بوده و کج هستند می باشد.
  • جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه در بیشتر موارد به روش باز صورت می گیرد.

در نهایت باید بگوییم با اینکه دکتر محمد علی بلاغی بیشتر از روش باز برای جراحی بینی افراد بهره گرفته و از جراحی بینی بسته تنها برای ترمیم های جزئی بهره می گیرند ولی ایشان بر هر دو روش جراحی بینی تسلط کامل داشته و با توجه به فاکتورهایی همچون میزان پیچیدگی و مشکلات موجود در ساختار بینی بهترین روش را برای جراحی کردن بینی افراد انتخاب می نماید.

پاسخ

9 − پنج =

Call Now Buttonتماس با دکتر