جراحی بینی کج

عمل جراحی بینی کج

با جراحی بینی کج که جزو جراحی های زیبایی به شمار می رود می توان کج بودن ظاهر بینی را رفع نموده و بدین ترتیب در بینی تقارن ایجاد کرد.

وجود کجی در بینی نه تنها ظاهر خود بینی را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه بر روی زیبایی دیگر اجزای صورت نیز تاثیر می گذارد، از همین رو در صورت کج و نامتقارن بودن علاوه بر نازیبا به نظر رسیدن خود، به دیگر اجزای موجود در صورت و به طور کلی چهره، ظاهری نامتقارن خواهد بخشید.

بینی شببیه به هرم بوده و ساختاری سه بعدی دارد؛ اگر تمام این هرم کج باشد بینی از روبرو کاملاً کج به نظر خواهد آمد که این امر خوشایند نبوده و موجب ناراحتی افراد می شود.

 

جراحی بینی کج

 

دلایل کج بودن بینی چیست؟

کجی ممکن است در اثر عوامل بسیاری در بینی ایجاد شده باشد که وارد شدن ضربه به بینی یکی از آن هاست.

بینی به دلیل برجسته بودن بیشتر از سایر اعضای صورت در معرض ضربه قرار دارد به همین دلیل است که شایع ترین شکستگی صورت مربوط به این عضو می شود. شکستگی معمولاً در اثر سانحه هایی همچون پرت شدن از ارتفاع، تصادف و غیره رخ داده و می توان گفت ورزشکاران رشته های رزمی بیش از دیگران در معرض شکستگی بینی قرار دارند.

استخوان هایی که شکسته شده اند پس از چند مدت فرم طبیعی خودشان را از دست می دهند و همین امر موجب کجی ظاهری بینی و ایجاد فرورفتگی و برآمدگی هایی بر روی آن می شود.

تفاوت کجی بینی و انحراف بینی چیست؟

برای اینکه به بهترین نحو ممکن تفاوت میان انحراف و کجی بینی را توضیح دهیم لازم است تا هر یک از آن ها را به طور جداگانه شرح دهیم:

  • کجی بینی : در اثر عارضه کج بودن بینی ، ظاهر این عضو به طور جزئی یا کامل به یک طرف منحرف بوده، هیچ مشکلی در اثر این کجی در عملکرد بینی و تنفس افراد به وجود نمی آید.
  • انحراف بینی : در اثر عارضه انحراف بینی ، تیغه بینی یا همان سپتوم به یک طرف منحرف بوده و موجب بسته شدن یکی از سوراخ های بینی یا هر دوی آن ها خواهد شد. بدیهی است که با مسدود شدن حفره های بینی، عملکرد تنفسی فرد تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. سینوزیت از دیگر مشکلات ناشی از انحراف بینی می باشد.

اگر فرد مشکل تنفسی نداشته و فقط ظاهر بینی اش دارای کجی باشد آنگاه باید نسبت به انجام جراحی بینی کج اقدام کند. زیبایی دلیل اصلی انجام عمل بینی کج می باشد لذا بیمه هزینه آن را تقبل نکرده و خود فرد می بایست تمام هزینه های آن را بپردازد.

پاسخ

بیست − سیزده =

Call Now Buttonتماس با دکتر