جراحی بینی گوشتی

عمل جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی : بینی گوشتی به بینی هایی گفته می شود که در قسمت پایینی خود دارای پوست ضخیم بوده و به شدت چربی زا هستند. این بینی ها به واسطه داشتن ویژگی هایی که در ذیل به آن ها اشاره کرده ایم از بینی های استخوانی متمایز می شوند.

 

جراحی بینی گوشتی

 

بینی های گوشتی چه ویژگی هایی دارند؟

بینی های گوشتی دارای مشخصه های ذیل هستند:

  • بافت چربی بسیار زیاد در زیر پوست
  • پوست چرب و ضخیم نوک بینی
  • غضروف پهن و بزرگ جلوی بینی
  • غضروف های بزرگ و قطور پایین و کناره های بینی
  • بافت غضروفی ضعیف که معمولاً دارای حالت ارتجاعی می باشد.

نکات و محدودیت های مرتبط با جراحی بینی گوشتی

اشخاصی که بینی شان گوشتی است به دلیل ضخیم و چرب بودن پوست بینی شان و همچنین ضعیف بودن استخوان ها و غضروف ها در فرم دهی بینی خود با محدودیت روبرو هستند که در ذیل به آن اشاره کرده ایم.

امکان جراحی بینی گوشتی به فرم فانتزی وجود ندارد:

از ویژگی های بارز بینی های فانتزی می توان به سربالا بودن نوک، کوچک بودن اندازه بینی و همچنین وجود قوس بر روی پل بینی اشاره کرد که به دلیل عدم استحکام کافی غضروف ها و استخوان های بینی گوشتی امکان ایجاد هیچ یک از تغییرات ذکر شده در ساختمان این نوع از بینی وجود نخواهد داشت.

باید بگوییم که حتی اگر امکان اعمال این تغییرات در ساختمان بینی های گوشتی نیز وجود داشته باشد پوست ضخیم این نوع بینی ، ظریف کاری های ایجاد شده را نشان نخواهد داد.

بنابراین افراد باید بر این موضوع واقف باشند که عدم امکان جراحی بینی گوشتی به فرم فانتزی به دلیل ویژگی های ساختاری این نوع بینی بوده و هیچ ارتباطی به میزان تجرب و مهارت جراح ندارد. به همین دلیل دکتر محمدعلی بلاغی ، جراح فک و صورت هنگام جراحی بینی های گوشتی بیشتر بر روی اصلاح عیوب موجود در ساختار آن تمرکز داشته و سعی در تقویت ساختار بینی دارند.

میزان کبودی و تورم بعد از جراحی بینی گوشتی بیشتر از جراحی بینی استخوانی می باشد:

ویژگی هایی که برای بینی های گوشتی ذکر کردیم موجب می گردد که میزان کبودی و تورم بعد از جراحی این نوع بینی بیشتر از جراحی بینی استخوانی باشد، همچنین افراد باید بدانند که برطرف شدن و از بین رفتن این عوارض در بینی های گوشتی به زمان بیشتری نسبت به بینی های استخوانی نیاز دارد.

پاسخ

14 − 13 =

Call Now Buttonتماس با دکتر