جراحی بینی

جراحی بینی

یکی از انواع جراحی که موجب بهبود مشکلات تنفسی بینی و تغییر شکل ظاهری آن می شود، جراحی بینی است که امروزه افراد بسیاری برای انجام آن به جراحان زیبایی مراجعه می نمایند.

اهداف جراحی بینی

جراحی بینی با توجه به نوع مشکل موجود در بینی افراد با دو هدف زیر انجام می شود:

 • جراحی زیبایی بینی : بینی مرکزی ترین عضو صورت بوده و برجسته است به همین دلیل توجه زیادی را به خود جلب کرده و ایجاد کوچکترین تغییر در آن موجب تحت تاثیر قرار دادن دیگر اجزای چهره می شود.

به نحوی که با انجام جراحی زیبایی بینی حالت چشم ها و لب ها تغییر کرده و گونه های افراد برجسته تر به نظر می رسد.

 • جراحی درمانی بینی : به علت نقش زیادی که بینی در تنفس همچون گرم کردن، مرطوب کردن و تصفیه هوای تنفسی دارد وجود مشکلاتی همچون انحراف و پولیپ موجب ایجاد اختلال در عملکرد تنفسی افراد شده و برطرف کردن این ایرادات بسیار حائز اهمیت بوده و تنها با عمل بینی امکان پذیر است.

 

جراحی بینی

 

کاربردهای جراحی بینی

عمل بینی برای اهداف مختلفی انجام شده و کاربردهای متعددی دارد که از این میان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ایجاد تقارن در سوراخ های بینی
 2. برطرف کردن پولیپ بینی
 3. درمان انحراف بینی
 4. اصلاح بزرگی و کوچکی بینی
 5. اصلاح پهنی بینی
 6. اصلاح قوز بینی و غیره.

انواع بینی

ویژگی های ساختاری بینی موجب تقسیم آن ها به دو نوع زیر می شود:

 1. بینی استخوانی : ساختمان بینی متشکل است از غضروف، بافت های چربی زیر پوستی و پوست که در بینی های استخوانی غضروف های بینی از استحکام بالایی برخوردار بوده، میزان بافت های چربی زیر پوستی کم می باشد و پوستی که بر روی ساختمان بینی قرار می گیرد نازک است.
 2. بینی گوشتی : غضروف های سازنده بینی های گوشتی بر خلاف بینی های استخوانی مستحکم نیست، در عوض این نوع از بینی دارای بافت های چربی زیر پوستی زیادی بوده و پوست آن از ضخامت بالایی برخوردار است.

لازم به ذکر است که هر چه بینی استخوان های محکم تری داشته باشد دست جراح برای ایجاد تغییر در ساختمان و فرم دهی بازتر بوده و هرچه پوست آن ضخامت کمتری داشته و نازک تر باشد تغییرات ایجاد شده ملموس تر خواهند بود، لذا نتیجه جراحی بینی استخوانی به مراتب رضایت بخش تر از نتیجه عمل جراحی بینی گوشتی می باشد.

هزینه جراحی بینی

تعیین هزینه عمل بینی به فاکتورهای زیر بستگی داشته و پیش از معاینه دقیق بیمار امکان پذیر نیست:

 • نوع بینی : هزینه جراحی بینی گوشتی به دلیل سختی آن از جراحی زیبایی بینی استخوانی بالاتر است.
 • میزان ایرادات بینی: هرچه ایرادات بینی بیشتر باشد نیازمند صرف زمان و اصلاحات بیشتری خواهد بود بنابراین بدیهی است که هزینه جراحی یک بینی با ایرادات زیاد بیشتر از جراحی یک بینی با ایرادات جزئی باشد.
 • دستمزد جراح بینی: دستمزد دریافتی جراح بینی به میزان تخصص و تجربه او بستگی دارد.
 • هزینه کلینیک یا بیمارستان
 • هزینه داروها

لازم به ذکر است که هزینه جراحی بینی با اهداف درمانی را بیمه تقبل کرده ولی هزینه جراحی زیبایی بینی را خود شخص باید پرداخت کند.

در صورت تمایل برای آگاهی از هزینه دقیق جراحی بینی خود می توانید به مطب دکتر محمد علی بلاغی ، جراح بینی بندرعباس و جراح بینی فسا مراجعه کنید.

پاسخ

هفده + 10 =

Call Now Buttonتماس با دکتر