جراح فک و صورت

جراح فک و صورت

جراح فک و صورت : به مجموعه گسترده ای از انواع جراحی که به منظور رفع مشکلاتی همچون نقص صورت، سر، گردن، فک یا جمجمه انجام می گیدد، جراحی فک و صورت گفته می شود؛ امکان دارد مشکلات ذکر شده موجب درگیری بافت نرم ( عضله ) یا استخوان نیز شوند.

افراد برای دریافت تخصص جراحی فک و صورت ابتدا می بایست رشته دندانپزشکی عمومی را گذرانده و سپس دوره هایی اختصاصی که گذراندن آن ها بیشتر از 5 سال به طول می انجامند را بگذرانند.

دامنه فعالیت های جراحی فک و صورت

این رشته دامنه فعالیت بسیار گسترده ای دارد که تعدادی از آن ها را به اختصار در ذیل آورده ایم:

  • درمان التهاب فک و صورت
  • درمان شکستگی های صورت و مشکلات بافت نرم
  • درمان لب شکری
  • درمان بیماری های بدخیم و خوش خیم موجود در فک و صورت
  • درمان مشکلات فک و صورت ناشی از وجود تومور، تصادف و غیره
  • گذاشتن پروتز و جراحی ایمپلنت دندان

 

جراح فک و صورت

 

پروتز فک

کمک به درمان اختلالات خواب همچون خرو پف ناشی از جلو یا عقب بودن فک یا کوچک بودن زبان و فک

جراحی های کوچک در دندان مانند بیرون آوردن دندان های نهفته، درمان تومور ها و کیست های موجود در دهان یا فک و غیره.

لازم به ذکر است که بسیاری از این جراحی ها و اقدامات بدون بیهوشی عمومی نیز قابل انجام هستند به همین دلیل فرد دچار عوارض احتمالی ناشی از بیهوشی نخواهد شد.

جراحی فک و صورت در چه سنی قابل انجام است؟

بهترین جراح فک و صورت در بندرعباس یا هر شهر دیگری انجام تمام جراحی های تصحیحی فک و صورت را به بعد از سن رشد موکول می کند تا با انجام این جراحی ها به یک حالت پایدار فکی دست پیدا کند.

اگر رشد ادامه داشته و به پایان نرسیده باشد فرد وضعیت پایداری که به دست آورده است را بعد از مدتی از دست خواهد داد. البته در برخی موارد به منظور جلوگیری از رشد ناموزون، می بایست این جراحی را در سنین رشد انجام داد.

زمان انجام جراحی فک و صورت چقدر است؟

تعیین مدت زمان دقیق برای انجام این جراحی به نوع جراحی بستگی داشته و در بیشتر موارد بین یک تا دو ساعت به طول می انجامد. البته چنانچه فرد نیاز به جراحی هر دو فک خود داشته باشد این مدت زمان بیشتر شده و جراحی حدود 6 ساعت زمان خواهد برد.

افراد برای دستیابی به بهترین نتایج از این جراحی باید زمان زیادی را برای انتخاب بهترین جراح فک و صورت در شهر خود صرف کرده و مراقبت هایی که جراح در جلسه مشاوره به آن ها اشاره می کند را به خوبی رعایت کرده و انجام دهند.

پاسخ

2 × چهار =

Call Now Buttonتماس با دکتر