مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

نکات و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس : سال های زیادی است که از بوتاکس به عنوان روشی موثر و کم خطر برای درمان چین و چروک های پوست، کاهش و توقف روند تعریق استفاده می شود که اگر توسط پزشکی متخصص انجام شده، برای انجام آن از مواد خوب بهره گرفته شده و مراقبت های بعد از آن به خوبی رعایت شود نتایج بسیار رضایت بخشی را برای افراد به دنبال خواهد داشت. در ادامه به مهم ترین نکات و دستورالعمل هایی که باید بعد از این روش جوانسازی رعایت نمایید اشاره نموده ایم.

 

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

 

ماساژ صورت بعد از تزریق بوتاکس

افراد باید به مدت 24 ساعت از اعمال فشار و ماساژ دادن نواحی تحت تزریق بپرهیزند. در غیر اینصورت امکان انتقال ماده بوتاکس به سایر نواحی وجود داشته و بر روی نتیجه تاثیر منفی خواهد گذاشت.

با اینکه دست زدن به صورت و مالیدن آن در برخی موارد یک عمل غیر ارادی است ولی بهتر است تمام توجه خود را صرف کرده و از انجام این کار خودداری کنید تا بهترین نتایج برای شما از این روش به ارمغان بیاید.

فعالیت و ورزش بعد از تزریق بوتاکس

یکی از جنبه های مثبت و خوب تزریق بوتاکس این است که با زندگی روزانه افراد تداخل نداشته و افراد بلافاصله بعد از آن قادر به از سرگیری فعالیت های روزمره و انجام کارهای شخصی خود خواهند بود.

در رابطه با ورزش کردن باید بگوییم که منع خاصی برای این موضوع وجود ندارد ولی بهتر است به مدت 24 ساعت از انجام ورزش های خیلی سنگین و شدید خودداری کرده و همچنین به استخر نرفته و شنا نکنید. زیرا محیط استخر از باکتری مملو بوده و امکان ایجاد واکنش های نامطلوب در اثر قرار گرفتن در آن وجود دارد.

خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

با اینکه خوابیدن در یک وضعیت خاص خسته کننده بوده و ممکن است موجب ناراحتی افراد شود ولی توصیه دکتر محمد علی بلاغی به افراد این است که به مدت 24 ساعت به پشت و طاقباز بخوابند زیرا خوابیدن به پهلو و به روی شکم وهمچنین انداختن سر به سمت پایین نتیجه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

تاثیر گرما و آفتاب بر نتیجه تزریق بوتاکس

بهتر است به مدت 24 ساعت از قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید و مکان های خیلی گرم و همچنین استحمام با آب خیلی داغ بپرهیزید زیرا این کار موجب تغییر حالت ماده و افزایش احتمال کبود شدن موضع تحت تزریق می گردد.

پاسخ

هفده + شانزده =

Call Now Buttonتماس با دکتر