مراقبت های بعد از تزریق ژل

مراقبت های بعد از تزریق ژل چیست؟

مراقبت های بعد از تزریق ژل : بدیهی است افرادی که از تزریق ژل به منظور حجم دهی به نقاط مختلف صورت همچون گونه و لب ها و اصلاح مشکلاتی همچون عمیق بودن خط لبخند بهره گرفته اند به دنبال مطلوب ترین و رضایت بخش ترین نتیجه از این روش جوانسازی پوست هستند. نکاتی که در ذیل به آن ها اشاره شده است نه تنها در دستیابی به نتیجه هرچه بهتر از تزریق ژل موثر هستند بلکه تاثیر زیادی نیز در سرعت بخشیدن به روند بهبودی داشته و افراد با رعایت این نکات و دستورالعمل ها میزان احتمال بروز عارضه بعد از این روش را به حداقل می رسانند.

 

مراقبت های بعد از تزریق ژل

 

پس از تزریق ژل می بایست چه نکاتی را رعایت نمود؟

از جمله مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق ژل عبارتنداز:

  • به مدت 24 ساعت از مواد آرایشی بر روی ناحیه تحت تزریق استفاده نکنید.
  • قرارگیری در مکان های خیلی گرم موجب تغییر حالت ژل شده و نتیجه را تحت تاثیر قرار خواهد داد، لذا به مدت 24 ساعت از قرارگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و رفتن به سونا خودداری نمایید.
  • حمام کردن و شستشوی صورت به خودی خود مشکلی ندارد، تنها مواردی که حین انجام این امور باید به آن توجه ویژه شود دمای آب و عدم ایجاد فشار در ناحیه تحت تزریق است. به هیچ عنوان با آب خیلی گرم استحمام نکرده و سر خود را در وان آب گرم فرو نکنید.
  • تا 72 ساعت از دستکاری کردن، مالش و فشار دادن موضع مورد نظر خودداری نمایید؛ اینکار موجب انتقال ژل به نقاط دیگر می شود.
  • از انجام ورزش ها و فعالیت های خیلی سنگین و همچنین انداختن سر به سمت پایین به مدت 24 ساعت خودداری کنید.
  • به مدت 72 ساعت از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل، مواد مخدر، مواد حاوی نیکوتین و موادغذایی سفت که نیاز به جویدن زیاد دارند اجتناب نمایید.
  • چنانچه برای انجام این روش جوانسازی به یک پزشک خوب و مجرب مراجعه کنید ایشان از ژل های استاندارد برای تزریق بهره خواهند گرفت، در این صورت هیچ عارضه خاصی در شما ایجاد خواهد نشد. تنها عوارضی که ممکن است بعد از تزریق ژل در افراد به وجود بیاید مقداری تورم، کبودی و التهاب است که آن هم موقتی بوده و در صورت رعایت مواردی که در فوق به آن ها اشاره کرده ایم به سرعت رفع خواهند شد.
  • برای کاهش تورم بروز یافته در صورت می توانید بر روی نواحی دارای ورم، کمپرس سرد قرار دهید و غیره.

پاسخ

16 − 3 =

Call Now Buttonتماس با دکتر