مراقبت های بعد از جراحی گوش

نکات و مراقبت های بعد از جراحی گوش

مراقبت های بعد از جراحی گوش دربرگیرنده دستورالعمل ها و نکاتی می باشند که موجب تثبیت هرچه بهتر گوش ها در موقعیت جدید خود شده و باعث می شود که دوران نقاهت به بهترین شکل ممکن سپری شود.

 

مراقبت های بعد از جراحی گوش

 

پانسمان گوش ها

بعد از جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی لازم است تا گوش ها پوشانده شوند؛ به همین منظور دکتر محمدعلی بلاغی ، جراح فک و صورت از پانسمانی بزرگ جهت پوشاندن گوش ها بهره می گیرد.

بعد از گذشت حدوداً 1 تا 7 روز (که این مدت زمان به صلاحدید پزشک بستگی دارد) پانسمان از روی گوش ها برداشته شده و یک هدبند مخصوص جایگری آن می شود که از گوش ها در برابر ضربه محافظت نموده و از خم شدگی آن ها جلوگیری می نماید و این کار در واقع تاثیر بزایی در تثبیت گوش ها در موقعیت جدید دارد.

استفده از هدبند به طور مداوم به خصوص در مواردی که اتوپلاستی برای عقب کشیدن گوش ها انجام شده باشد ضروری است. افراد به مدت 1 تا 2 هفته ملزم به استفاده مداوم از سربند بوده، پس از این مدت زمان و با اجازه پزشک می تواند روزها سربند را برداشته و فقط شب ها از آن استفاده نمایند.

مراقبت های بعد از جراحی گوش چیست؟

در ذیل به تعدادی از مهم ترین مراقبت هایی که افراد می بایست بعد از این جراحی زیبایی رعایت نمایند اشاره نموده ایم:

  • از مالش دادن گوش ها و دستکاری کردن آن ها جداً خودداری نمایید.
  • بروز حالت تهوع و سرگیجه بعد از اتوپلاستی کاملاً طبیعی می باشد؛ زیرا به طور معمول این جراحی تحت بیهوشی عمومی صورت گرفته و مواد بیهوشی موجب بروز این عوارض موقتی در افراد خواهند شد.
  • از خوابیدن به پهلو که گوش های تان را تحت فشار قرار می دهد پرهیز کرده، به پشت و طاقباز بخوابید.
  • هنگام دراز کشیدن و خوابیدن از چند بالشت در زیر سر خود استفاده نمایید؛ این کار در کاهش تورم ناشی از اتوپلاستی موثر می باشد.
  • در 7 روز ابتدایی و تا حد امکان از پوشیدن لباس های یقه دار خودداری نموده و لباس های دکمه دار بپوشید؛ زیرا درآوردن و پوشیدن این لباس ها به گوش های تان فشار و آسیبی وارد نخواهد کرد.
  • از استنشاق دود، استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های الکلی به مدت 14 روز پرهیز نمایید.
  • مصرف غذاهای تند، پرنمک و مواد غذایی سفت و جویدنی را در رژیم غذایی خود به حداقل برسانید.

پاسخ

دو × سه =

Call Now Buttonتماس با دکتر